Code Product: 000165837

Pasta Garofalo Fusilli 500gr

Garofalo Fusilli 63 Pasta di Gragnano IGP 500 g

1.45 €

2.90 € per kg

Add

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: Garofalo, Garofalo
  • Product: Garofalo Fusilli is an iconic pasta shape, characterized by its spiral form that allows sauces to cling perfectly. Ideal for creamy, vegetable, or meat-based sauces, fusilli is versatile and suitable for a wide range of recipes, from simple to more elaborate dishes. Made from high-quality durum wheat semolina and bronze-die extruded, Garofalo Fusilli ensures perfect cooking and an al dente texture. The 500g pack is perfect for family meals.
  • Ingredients: Semola di grano duro
    Può contenere soia e senape

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Best Seller

Barilla Pasta Stelline

Barilla Pasta Stelline n.27 100% Grano Italiano 500g

0.95 €

1.90 € per kg

Add
Sardinian products

Fregola Media Casa Del Grano 500Gr

La Casa del Grano Le Tradizionali Sa Fregula Sarda Media 500 g

2.19 €

4.38 € per kg

Add
Sardinian products

Pasta Di Sardegna Mezze Penne N70 500Gr

F.lli Cellino Mezze Penne Rigate 70 500 g

0.85 €

1.70 € per kg

Add

Pasta Barilla Specialità Trofie 500Gr

Barilla Pasta Specialità Trofie Liguri 100% grano italiano

1.59 €

3.18 € per kg

Add

Pasta Barilla Farfalle 5kg

Barilla for Professionals Farfalle n°65 Pasta Specialità Catering Foodservice 5 kg

11.70 €

2.34 € per kg

Add

Best Seller

Gluten free

Pasta Barilla Spaghetti Senza Glutine 400Gr

Spaghetti N.5 Senza Glutine

1.99 €

4.97 € per kg

Add
Show categories